Σάββατο 15 Νοεμβρίου 2014

Α' Τοπική: Εράνη Φιλιατρών Αστέρας Αρφαρών 2-1 Νίκη στο 81 και χρυσό τρίποντο για τους πράσινους

Νίκη με 2-1 πέτυχε η Εράνη το απόγευμα του Σαββάτου στα Φιλιατρά με αντίπαλο τον Αστέρα Αρφαρών.

Οι φιλοξενούμενοι .....

του Στάθη Βανικιώτη πρόβαλλαν σθεναρή αντίσταση μέχρι το 81ο λεπτό του αγώνα, οπότε και οι Φιλιατρινοί πέτυχαν το νικητήριο γκολ του αγώνα.

Όσον αφορά την διακύμανση του σκορ πριν συμπληρωθεί το α΄ημίωρο ο Κίτος πέτυχε 1-0, στο 44ο λεπτό ο Ψωμάρας για τους κυανόλευκους των Αρφαρών ισοφάρισε σε1-1 και όπως προαναφέραμε εννιά λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα ο Άλμπαν έγραψε το τελικό 2-1.

Διαιτησία: ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΚΟΥΤΣΑΝΑΣΤΑΣΗΣ Ι., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Αθανασόπουλος, Πετρόγιανης, Γκρέτσα, Μπαστακός, Μιχαλακόπουλος, Νικολακόπουλος (46΄Χότι και στο 89΄Αντωνόπουλος), Κώτσος, Σπανός, Νικολόπουλος, Κίτο, Κόλλιας (89΄Σπυρόπουλος).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Μαθιός, Μπαράι, Μπούρας, Καρύδης, Χαραλαμπόπουλος, Ζέππος, Φέστας, Καπόγλης (70΄ Τσιλίκος) Ψωμάρας, Σταθόπουλος (80΄Κουρνέτας), Κεράνης.